Marketing szeptany

Najnowsze badania przeprowadzone przez Connected Consumer Goods Report pokazują, że aż 69% użytkowników szuka przed zakupem informacji o produkcie w Internecie. Aż 90% z nich kieruje się opiniami znalezionymi w sieci. To doskonały grunt pod reklamę własnych produktów lub usługi. Pomóc nam w tym może marketing szeptany.

 


Czym jest marketing szeptany?

Wraz z rozwojem Internetu, marketing szeptany zyskuje coraz większą skuteczność, a zarazem popularność. To pochodna tradycyjnej plotki, przekazywana drogą elektroniczną. Polega na spontanicznym dzieleniu się informacją z innymi użytkownikami o danym produkcie lub konkretnej usłudze. Marketing szeptany składnia do dyskusji, pozwala budować świadomość marki oraz rozprzestrzenia informację o Twojej działalności. Naturalne, nienachalne wpisy mają więc ogromną siłę.

 


Gdzie umieszczane są wpisy?

Wpisy, by były skuteczne i właściwie spełniały swoją rolę, powinny być umieszczane na forach powiązanych tematycznie z usługą lub produktem. Kampanie są też prowadzone na portalach opiniotwórczych, poprzez konta społecznościowe oraz pod artykułami.